O nás

Ubytovacie zariadenie Veľký Diel je jedným z dvoch ubytovacích zariadení Žilinskej univerzity v Žiline. Poskytuje ubytovanie pre študentov denného vysokoškolského štúdia, doktorandského štúdia, ale aj pre zahraničných študentov a hostí.

Kapacita zariadenia a ubytovanie

Areál ubytovacieho zariadenia Veľký Diel poskytuje 2396 ubytovacích miest, spolu v 3 blokoch. V lete, predovšetkým v mesiacoch júl, august a september ponúka Veľký Diel svoje ubytovacie priestory aj pre turistov, či návštevníkov mesta za prijateľné ceny. Počas celého roka je pre hostí k dispozícií približne 100 ubytovacích miest. K dispozícii sú aj zasadacie miestnosti, klubovne, či kinosála pre približne 180 osôb. Ubytovacie zariadenie Veľký Diel pozostáva z 3 ubytovacích blokov.

Blok A-B , C-D poskytuje ubytovanie v dvoj a trojlôžkových izbách. Spoločné sociálne zariadenia sa nachádzajú na každom poschodí. Všetky izby v tomto bloku sú vybavené internetovou prípojkou, alebo majú k dispozícii bezdrôtový príjem internetu (WIFI). Ubytovaní študenti majú možnosť využiť kuchynku, ktorá sa nachádza na každom poschodí bloku A-B-C-D.

Bloky E-F a G-H poskytujú ubytovanie v trojlôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Ubytovaní študenti alebo hostia v týchto blokoch môžu využívať internetové prípojky, ktoré sa nachádzajú vo všetkých izbách.  

 

Služby a možnosti relaxu

Areál ubytovacieho zariadenia Veľký Diel poskytuje nielen rôznorodé možností stravovania, ale aj viaceré zaujímavé príležitosti pre oddych, či športové vyžitie. V bloku EF a GH sa nachádza študentský bufet, kaviareň a pizzeria. V tesnej blízkosti areálu internátu Veľký Diel sa nachádza Nová menza.

V rámci poskytovaných služieb sú k dispozícii klubovne, zasadačky, či kinosála s kapacitou 180 návštevníkov, ktoré ponúkajú rôzne alternatívy využitia, školenia, semináre, prezentácie , malé konferencie ale aj napr. premietanie filmov, prednášky, divadelné vystúpenia, a pod. Priaznivci aktívneho relaxu môžu využiť bohatú ponuku Fit-clubu Veľký Diel, ktorý prevádzkuje posilňovňu, tenisové kurty, atletickú dráhu, futbalové ihrisko, ihrisko na ricochet a viacúčelovú sálu.

V areáli ubytovacieho zariadenia ordinuje všeobecný a zubný lekár. Študenti a hostia určite ocenia blízkosť Študentského informačného centra, Copy centra, či kaderníckeho salónu.
Parkovanie v areáli ubytovacieho zariadenia je bezplatné.